Dodatki do mebli drewnianych

dodatki do mebli drewnianych

Meble wykonane z drewna cieszą się ogromną popularnością wśród dekoratorów wnętrz i właścicieli mieszkań. Odpowiednio dobrane znacząco ocieplają wizualnie pokoje, dzięki czemu dom bez wątpienia staje się rodzinny i przytulny. Akcesoria tego typu nierzadko potrzebują jednak uzupełnienia w postaci różnego rodzaju gałek, uchwytów czy dekoracyjnych płytek. Jakie dodatki do mebli drewnianych warto zakupić? W jaki sposób połączyć je z nimi kolorystycznie? O jakich zasadach warto pamiętać podczas aranżacji pomieszczenia?

Dodatki do mebli drewnianych – z czym można łączyć drewno?

Elementy wyposażenia domu stworzone z pyłów drzewnych wyróżniają się swym bogactwem kolorystycznym, zależnym w dużej mierze od typu drewna wykorzystanego do ich produkcji. Na rynku dostępne są szafki, stoły czy panele w odcieniach szarości, żółci czy brązu. Dzięki tej różnorodności meble można łączyć z wieloma materiałami, takimi jak metal, plastik, szkło, glazura czy tiule. Pozwoli to na uzyskanie oryginalnych efektów wpisujących się w określone style dekoracyjne, dzięki czemu wnętrze nabierze charakteru i w pełni odzwierciedli indywidualizm właściciela mieszkania.

Dodatki do mebli drewnianych – jakie akcesoria warto zakupić?

Rynek oferuje wiele ozdobnych elementów, dzięki którym można znacząco ożywić pokój. Miłośnikom swojskości i wiejskich klimatów poleca się akcesoria stworzone z wikliny, takie jak podkładki pod naczynia, koszyki czy plecione maty. Dzięki nim wnętrze zyskuje na cieple i domowej atmosferze. Wielbicielom orientalności spodobają się zaś kolorowe misy do kadzidełek czy narzuty w wyrazistych kolorach. Warto także zainwestować w świece, aby rozświetlić pomieszczenie.

Osoby o romantycznej naturze bez wątpienia zaprzyjaźnią się z tiulem, z którego można wykonać obrusy czy baldachimy do łóżek. Warte zakupienia są także akcesoria stworzone ze szkła, takie jak blaty, lusterka czy figurki. Dekoracje tego typu zdecydowanie zamienią pokój w doskonałe miejsce do odpoczynku. Miłośnikom barokowych rozwiązań poleca się zaś misternie zdobione metalowe klamki czy złocone ornamenty z pyłu drzewnego. Dzięki nim wnętrze zyska na elegancji i przepychu.

Posiadaczom mieszkań, którzy lubią eksperymentować, może spodobać się pomysł udekorowania drewnianych mebli glazurowymi lub kamiennymi płytkami o różnych kształtach, kolorach i wzorach. Pozwoli to na uzyskanie efektu ekstrawagancji i artystyczności, dzięki czemu pokój znacząco się wyróżni i bez wątpienia pozostanie w pamięci odwiedzających mieszkanie gości. Warto pamiętać również o dodatkach z plastiku, takich jak klamki, gałki czy specjalne ochraniacze na narożniki stołu. Akcesoria tego typu charakteryzują się funkcjonalnością i praktycznością, dzięki czemu odpowiedzą na potrzeby każdego domatora poszukującego prostych i sprawdzonych rozwiązań.

dodatki do mebli drewnianych

Dodatki do mebli drewnianych – jak dobrać je do wnętrza?

Chwila zastanowienia przed dekorowaniem pokoju

Decydując się na zakup różnorodnych gadżetów i elementów dekoracyjnych, zdecydowanie warto dokładnie przyjrzeć się wnętrzu i zdecydować, w jakim stylu pragnie się je urządzić. Następnym krokiem powinna być ocena aktualnych potrzeb oraz kolorystyki pomieszczenia. Tym samym dobrze jest poświęcić chwilę na przemyślenie planowanych inwestycji oraz porównać różne dodatki. Pozwoli to na odpowiednie dobranie ich do posiadanych mebli.

Zachowanie jednolitości

Dekorując wnętrze, należy także pamiętać o kilku ważnych zasadach. Wybierając akcesoria do pomieszczenia, dobrze jest zachować jednolitość stylu, a ewentualne eksperymenty przeprowadzać z wyczuciem i ostrożnością. Warto również konsekwentnie trzymać się wybranego typu materiału w przypadku takich akcesoriów jak klamki czy gałki szafek i nie dekorować pokoju dodatkami ze szkła, metalu i plastiku jednocześnie. Mieszanie różnych od siebie elementów może bowiem wywołać wrażenie bałaganu i chaosu, co negatywnie odbije się na wyglądzie mieszkania.

Odpowiednia kolorystyka

Dokonując zmian w aranżacji wnętrza, warto także zwrócić uwagę na kolorystykę mebli. Szafki, stoły czy kredensy z ciemnego drewna idealnie współgrają bowiem z dodatkami w jasnych barwach, takimi jak szarości czy biel. Meble tego typu można również uzupełnić o różnorodne akcesoria w soczystych i wyrazistych kolorach, dzięki czemu pomieszczenie zyska na ekstrawagancji i orientalności. Jasne elementy wyposażenia mieszkania powinny zaś być łączone z dodatkami w odcieniach czerni czy brązu. Stosowanie się do tych zasad pozwoli na uniknięcie efektu jednolitej plamy. Dzięki temu wnętrze będzie odpowiednio zharmonizowane kolorystycznie i natychmiast przyciągnie wzrok gości.

Dodatki do mebli drewnianych – podsumowanie

Aranżacja pokoju to zadanie, które bez wątpienia wymaga wyczucia i ostrożności. Decydując się na dekorowanie drewnianych mebli, warto tym samym poświęcić dłuższą chwilę na odpowiednie dopasowanie do nich dodatków. Dobrze jest także stosować się do reguł stylów oraz zasad kolorystycznych. Dzięki temu uniknie się nietrafionych zakupów, a wnętrze szybko nabierze nowego charakteru.

Share

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, służymy naszym doświadczeniem i dobrą radą

/* */ document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) { alert("OK"); document.getElementById("conversionScript").src="//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js"; }, false );