Fornir dębowy rodzaje i kolory

Fornir dębowy rodzaje i kolory

Warto wiedzieć, że w obróbce drewna wykorzystuje się nie tylko lite deski, ale również różnego typu materiały drewnopochodne. Jednym z nich jest — tańsza, ale równie szlachetna alternatywa. Dzięki nowoczesnym sprzętom oraz zaawansowanym technologiom możemy uzyskać surowiec ten z niemal każdego gatunku drewna. Przykładem może być . Co warto o nim wiedzieć i jak można go wykorzystać w branży budowlanej i wykończeniowej?

Fornir dębowy — jak wygląda i jak się go pozyskuje?

Fornir jest naturalną okleiną pozyskiwaną z różnych gatunków drewna. Jest to materiał niezwykle stylowy, który ma jednocześnie szerokie zastosowanie w branży meblarskiej. Wykorzystuje się go między innymi do wykończenia blatów kuchennych, stołów czy frontów meblowych. Co więcej, jest on znacznie tańszym, choć równie atrakcyjnym, zamiennikiem litego drewna.

Współczesne procesy obróbki drewna sprawiają, że możemy cieszyć się wyjątkowością i atrybutami tego materiału niemal bez ograniczeń. Surowiec ten pozyskuje się obecnie znacznie prościej i taniej. Dzięki temu znajduje on zastosowanie w naszym codziennym życiu. Za pomocą specjalistycznego sprzętu uzyskujemy cienkie listwy o grubości od 0,5 do 1,0 milimetra. Warto również wiedzieć, że fornir dębowy może przyjmować różne formy i kolory, co zwiększa zasadniczo spektrum aranżacyjne tego surowca.

Fornir dębowy rodzaje i kolory

Czym charakteryzuje się fornir dębowy?

to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych współcześnie w branży meblarskiej. Opcja ta pozwala nie tylko uzyskać podobny efekt, jak w przypadku litego drewna, ale umożliwia jednocześnie zachowanie naturalnego piękna tego surowca.

Jego podstawową zaletą jest fakt, że materiał ten łatwo poddaje się obróbce. Cienkiej okleinie można nadać niemal dowolny kształt i formę. Można także zastosować różne sposoby jego wykończenia, poprzez zmiany kierunku usłojenia.

Surowiec ten wykorzystuje się w wielu aspektach branży wykończeniowej, przede wszystkim jednak w meblarstwie. Przy pomocy tej naturalnej okleiny tworzy się stoły, komody i szafy, ale także używa się jej do wykończenia blatów kuchennych i roboczych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi można użyć nawet do dekorowania ścian czy sufitu. Jest to materiał niezwykle szlachetny, który nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter i klimat.

Rozwiązanie to można zastosować w pomieszczeniach o bardzo różnym klimacie. Pasuje ono bowiem nie tylko do klasycznie eleganckich wnętrz, ale również do nowoczesnych przestrzeni. Ciepło drewna dębowego sprawdzi się w domach i mieszkaniach urządzonych w stylistyce rustykalnej i skandynawskiej. Co więcej, jego prostota sama w sobie jest pełna urody i naturalnego uroku.

Kolory i dębowego

Wybór forniru dębowego jako elementu wykończeniowego może być aranżacyjnym strzałem w dziesiątkę. Wynika to z faktu, że nie tylko świetnie się on prezentuje, ale jednocześnie można go spersonalizować, nadając mu pożądaną formę. W praktyce oznacza to, że okleinę można dobrać w szerokiej palecie wybarwień. W ofercie znajdziesz wiele różnego rodzaju odcieni od bardzo jasnych, aż po ciemniejsze warianty:

W ten sposób możesz uzyskać wyjątkowy efekt, dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz preferencji i gustów.

Warto wspomnieć również o tym, że fornir dębowy posiada bardzo ciekawe, dość jednolite, usłojenie. Materiał ten łatwo poddaje się obróbce, a w zależności od klasy okleiny, możemy uzyskać inny końcowy efekt wizualny. W ten sposób nadajemy meblom oraz innym elementom wykończeniowym pożądaną formę. Wykorzystanie okleiny ma jeszcze tę zaletę, że, jako niezwykle cienka, pasuje także do elementów giętych, ponieważ z jej pomocą tworzymy przedmioty o określonym kształcie i pożądanej formie. Co więcej, stosując ten surowiec, możemy cieszyć się naturalnym wyglądem drewna, zachowując jednocześnie lekkość i elastyczność gotowego mebla. Cienka daje bowiem estetyczny efekt, a przy tym jest znacznie lżejsza niż lite drewno.

Fornir dębowy rodzaje i kolory

Wady i zalety wykorzystania forniru dębowego

Wybór forniru dębowego z pewnością ma wiele zalet. Jest to bowiem materiał o ogromnym potencjale, który ma szerokie zastosowanie w wielu branżach wykończeniowych. Stosuje się go głównie jako estetyczne uzupełnienie blatów i stołów, a także mebli oraz dodatków wykończeniowych, na przykład jako okleinę ścienną. Uważa się, że fornir jest tańszą alternatywą dla litego drewna, która pozwala jednocześnie uzyskać podobny efekt wizualny. Jest więc przez to bardziej dostępny dla szerszego grona odbiorców.

Fornir dębowy doskonale sprawdza się podczas obróbki. Cienkiej warstwie okleiny znacznie łatwiej nadać można pożądany kształt i formę. Jest także znacznie lżejszy niż lite drewno. Jego stosowanie ma jednocześnie walory ekonomiczne i ekologiczne. Już mała ilość wystarcza bowiem, aby wykończyć przedmiot. Warto także zauważyć, że materiał ten nie pracuje tak, jak lite drewno. Nie da się jednak ukryć, że ma on spory potencjał i dobrze sprawdzi się przy różnego typu elementach wykończeniowych we wnętrzu.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że rozwiązanie to ma pewne minusy. Przede wszystkim nie jest ono tak trwałe, jak lita deska. Jest także bardziej podatne na zniszczenia czy uszkodzenia mechaniczne, dlatego nie poleca się go jako materiału na dekady. W miejscach, gdzie intensywnie użytkuje się meble czy akcesoria drewniane, powinno stosować się specjalistyczne preparaty, które przedłużą żywotność i dobrą formę forniru.

Share

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, służymy naszym doświadczeniem i dobrą radą

/* */ document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) { alert("OK"); document.getElementById("conversionScript").src="//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js"; }, false );