Garderoba na wymiar – inspiracje i pomysły

Żyjemy w czasach, w których styl i dobry wygląd jest kwestią niezwykle istotną. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają bardzo wiele ubrań na różne okazje, gdyż w każdej sytuacji pragną dobrze się prezentować. Dlatego też warto zainwestować w domu w garderoba na wymiar , w której znajdzie się miejsce na wszystko. Co więcej, dobrze zaprojektowana garderoba na wymiar to  rozwiązanie idealnie wpisujące się do wnętrza. Ważną kwestią jest również to, że dzięki temu zachowamy niezbędny porządek i bardzo łatwo zapanujemy nad chaosem. Jak stworzyć idealną garderobę na wymiar?

Jakie korzyści uzyskujemy dzięki idealnie zaprojektowanej garderobie?

Obecnie garderoby stają się coraz częstszym elementem wyposażenia domu. Najlepiej zastosować taki sposób, który pozwoli na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Efekt taki uzyskamy, gdy skorzystamy z opcji na garderoby na wymiar. Dzięki temu każda nasza rzecz znajdzie swoją lokalizację. Na wieszakach zawisną koszulę oraz sukienki, na półeczkach ułożymy nasze ubrania, a szuflady przeznaczymy na bieliznę. Takie rozwiązanie sprawi, że już nigdy nie będziemy przejmowali się bałaganem i bardzo szybko znajdziemy potrzebną kreację. Warto podkreślić, że wpłynie to na jeszcze jeden aspekt, a mianowicie łatwiej dobierzemy ubrania na daną okazję i w konsekwencji oszczędzimy czas.

Garderoba na wymiar – rozwiązania i pomysły

Osobne pomieszczenie na garderobę?

Garderobę możemy łączyć z takimi pomieszczeniami jak na przykład przedpokój, sypialnia, czy też pokój dzienny. Gdy mamy takie możliwości, to doskonałym i ciekawym pomysłem będzie przeznaczenie na garderobę wyodrębnionej przestrzeni niedostępnej dla osób z zewnątrz. To sprawi, że będziemy mogli bez problemu przymierzać ubrania, ale nie tylko. Takie miejsce możemy także wykorzystać w sytuacji, gdy potrzebujemy porozmyślać i poszukać wytchnienia od domowego zgiełku.

Jaką powierzchnię należy przeznaczyć na garderobę?

Planując określoną przestrzeń, zadbajmy o to, żeby nie była ona mniejsza niż 3,5 m2. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że im większa garderoba, tym lepiej. Jednakże nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Zdecydowanie najkorzystniejszą lokalizacją jest wnętrze w obrębie sypialni bądź położone nieopodal przedpokoju oraz drzwi wejściowych do domu. Gdy jesteśmy w komfortowej sytuacji i dysponujemy naprawdę dużym pomieszczeniem, możemy także zorganizować małą przymierzalnię. Optymalny metraż dla przygotowania wielofunkcyjnej garderoby to około 8 m2. Taka przestrzeń pomoże nam na wdrożenie wielu interesujących pomysłów.

Najważniejsza jest funkcjonalność

Projektując naszą garderobę, pamiętamy o funkcjonalności oraz komforcie. W tym przypadku dobieramy właściwe drążki, wieszaki, półki na ubrania. Nie ma uniwersalnego i dobrego sposobu na zagospodarowanie garderoby. Planując jej rozmieszczenie, uwzględniamy takie komponenty jak liczba korzystających osób, czy miejsce potrzebne na odzież. Istotna jest również specyfika przechowywania naszych kreacji. W niektórych domach dobrą alternatywą będzie zainwestowanie w dużą ilość przestronnych szuflad. Natomiast inni użytkownicy wolą więcej półek oraz drążków wyposażonych w wieszaki. Dlatego też w tym przypadku stwórzmy taki projekt garderoby, która uwzględni potrzeby każdego z użytkowników.

Wygodę korzystania z garderoby zwiększymy, gdy określoną przestrzeń podzielimy na funkcjonalne strefy, na przykład płaszcze, sukienki, koszule i inne. Innym ważnym elementem, który trzeba przygotować i który zapewne ucieszy kobiety, jest sektor obuwniczy. W przypadku, gdy mamy dużo miejsca, wówczas bardzo praktyczną opcją będzie wyznaczenie przestrzeni do prasowania. Oczywiście w takiej sytuacji upewnijmy się, czy nieopodal jest gniazdko elektryczne, które jest elementem niezbędnym do wdrożenia tego pomysłu.

Jakie drzwi do garderoby?

Przy projekcie wskazanego pomieszczenia musimy także zdecydować o kwestii dotyczącej drzwi. Jest to jeden z istotniejszych elementów. Użytkownicy bardzo często wybierają rozwiązanie w formie drzwi uchylnych łączących naszą garderobę z pokojem dziennym, jadalnią, czy też sypialnią. Pamiętajmy jednak o tym, że gdy dysponujemy niewielkim pomieszczeniem lepiej nie uwzględniać tej alternatywy. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się drzwi przesuwne. Korzyścią wynikającą z zastosowania określonego rozwiązania jest to, że bez trudności ulokujemy je przy małej sypialni, czy też wąskim przedpokoju. Co więcej, takie drzwi nie wpływają na ograniczenie przestrzeni przed sobą. Dlatego też wspaniale wykorzystamy je do aranżacji ciasnych wnętrz.

W garderobie przechowujemy nasze ubrania, dlatego też musimy zadbać o właściwą wentylację. Dzięki temu nie dopuścimy do zawilgocenia odzieży. Działaniem, które pozwoli nam uniknąć tego niebezpieczeństwa, jest zamontowanie drzwi, które nie będą zanadto szczelne. Co więcej, bardzo często też stosuje się kratkę wentylacyjną. Właściwą wymianę powietrza uzyskamy również przez zabieg polegający na podcięciu drzwi. Natomiast zastosowanie instalacji rekuperacji wymaga wyposażania garderoby w kanały wywiewne.

Pomysłów na wymarzoną garderobę jest tyle ile domostw. Wszystko zależy od naszych upodobań i preferencji. Jednakże powinniśmy pamiętać o zasadniczej kwestii, a mianowicie, jak najlepszym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Co więcej, zorganizujmy to miejsce w taki sposób, żebyśmy odczuwali komfort i swobodę podczas użytkowania. Jest to możliwe do wdrożenia, niezależnie od przestrzeni, jaką dysponujemy.

Share

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, służymy naszym doświadczeniem i dobrą radą

/* */ document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) { alert("OK"); document.getElementById("conversionScript").src="//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js"; }, false );