Ile kosztuje cięcie płyty meblowej?

W naszych mieszkaniach znajdują się różne elementy wyposażenia wykonane z płyt meblowych. Są to na przykład blaty, parapety i wiele różnych elementów. Czasami istnieje jednak potrzeba przeprowadzenia modernizacji lub zmiany pierwotnej wizji aranżacji mieszkania. Wówczas często okazuje się, że te części wymagają przycięcia. Sprawdź, ?

Jakie rodzaje płyt stosuje się w przypadku wyposażenia meblowego?

Najpopularniejsze spotykane w domach to między innymi MDF, HDF, OSB, , fornirowana i akrylowa. Pierwsza należy do produktów drewnopodobnych. W procesie jej wytworzenia stosuje się sprasowane włókna drzewne. Istotne jest też to, że ten materiał charakteryzuje się jednorodną gęstością. Ze względu na swoje właściwości znajduje ona zastosowanie nie tylko w meblarstwie, ale też budownictwie, na przykład przy tworzeniu poszyć dachów i stropów.

Co to jest płyta HDF?

Drugim rodzajem płyt, które często stanowią podstawę konstrukcji mebla jest HDF. Tworzywo to również wykonuje się z włókien drzewnych. Co więcej, w procesie produkcji stosuje się rozwiązania, które gwarantują jej podwyższoną gęstość i dużą twardość. Dlatego wykorzystuje się ją najczęściej do wytwarzania paneli podłogowych.

Podstawowe informacje na temat płyty meblowej OSB

Kolejnym typem płyt jest OSB. Podstawowy element struktury tego materiału stanowią sprasowane . W celu zapewnienia podwyższonej ochrony przed uszkodzeniami i wilgocią stosuje się też spoiwo żywicowe. Sprawdzają się one przede wszystkim w budownictwie, na przykład do tworzenia konstrukcji szkieletowych. Wykazują też duże znaczenie przy zabudowie poddasza bądź podbitki dachowej.

Cechy płyt laminowanych

W meblarstwie stosuje się też płyty laminowane. Do powstania takiego surowca potrzeba płyty MDF i wiórowej pokrytej laminatem w wybranej barwie. Służą one głównie do produkcji mebli, najczęściej wszelkiego rodzaju blatów.

Co warto wiedzieć na temat płyt fornirowanych?

powstaje przez połączenie forniru, czyli płaskich pasków drewna z płytą bazową. Wykorzystuje się je najczęściej do produkcji skrzydeł drzwiowych, elementów wyposażenia meblowego, czy też paneli ściennych.

Co to jest płyta akrylowa?

Ostatnim typem płyt meblowych jest płyta akrylowa. Elementy te produkuje się najczęściej z płyt MDF. Następnie nakłada się na powierzchnię materiału zabezpieczającą powłokę akrylową mającą gładką strukturę. Wykorzystuje się je jako fronty mebli, blaty i ozdoby ścienne.

Cechy cięcia poszczególnych rodzajów płyt?

Płyty MDF formatuje się na dowolny wymiar. W procesie cięcia firmy wykorzystują specjalistyczne narzędzia, które pozwalają optymalizować zużyte materiały. Dzięki temu elementy są dokładne i wykonane z fantastycznym efektem. Płyty HDF także wycina się z dużą precyzją przy zastosowaniu zaawansowanych technologi. Cechą charakterystyczną są krótkie terminy realizacji. Z kolei płyty OSB formułuje się przy użyciu pilarek. Dzięki temu element można bez problemu skrócić do pożądanych rozmiarów. Takie same narzędzia stosuje się w przypadku płyt laminowanych. W rezultacie możesz liczyć na proste krawędzie i brak jakichkolwiek odprysków. Natomiast usługa cięcia płyt fornirowanych jest systematycznie wzbogacana o nowe rozwiązania. Rozbudowywana baza urządzeń i technologii przyczynia się do tego, że zlecenia wykonuje się szybko i precyzyjnie. Przy płytach akrylowych stosuje się precyzyjne pilarki, co wpływa na osiągnięcie doskonałych wyników pracy.

ile kosztuje cięcie płyty meblowej

Ile kosztuje ?

Bardzo istotną informacją związaną z cięciem płyt meblowych jest cena usługi. Ostateczny koszt uzależniony jest w zasadzie od rodzaju konkretnego zlecenia. Jednakże można podać orientacyjne wydatki. Cięcie płyt MDF, HDF, czy OSB do grubości 36 mm kształtuje się na poziomie wartości odpowiadającej cenie około 0,80 zł za metr bieżący. Natomiast formatowanie płyt fornirowanych, laminowanych, czy akrylowych do tej samej grubości wynosi blisko 2 złote za metr bieżący. Warto też wiedzieć ile wynosi cięcie blatów. Przy grubości 600 mm cięcie krawędzi odpowiada kwocie 5 złotych, natomiast w przypadku grubszych blatów musisz już liczyć się z ceną 7 złotych.

Jak w praktyce wygląda ?

Zlecenie dotyczące cięcia płyt MDF, HDF, OSB, laminowanych, fornirowanych, akrylowych i innych w pierwszej kolejności jest formalizowane. W tym etapie dostosowuje się działanie do konkretnego typu płyt, aby zapewnić optymalizację usługi i zmniejszyć ilość cięć, a także zużycia materiału. Następnie parametry wprowadza się do oprogramowania i w rezultacie zlecenie przechodzi do odpowiedniego urządzenia tnącego, które precyzyjnie wykonuje cięcie. Na prośbę klienta odpad powstały po procedurze oddaje się do utylizacji. Istotne jest to, że obecnie nowoczesne urządzenia pozwalają na wykonanie nawet najbardziej nietypowych usług. Jedną z takich firm jest spółka Zadrożni. Jesteśmy przedsiębiorstwem z tradycjami i długoletnim doświadczeniem. Działamy na rynku od 1989 roku. Przez ten czas zyskaliśmy wielu zaufanych klientów i wciąż zdobywamy nowych odbiorców!

Share

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, służymy naszym doświadczeniem i dobrą radą

/* */ document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) { alert("OK"); document.getElementById("conversionScript").src="//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js"; }, false );