Kuchnia nowoczesna – kuchnia czarno drewniana

Kuchnia nowoczesna - kuchnia czarno drewniana

Urządzenie kuchni to poważne przedsięwzięcie. W pomieszczeniu tym musi się bowiem znaleźć miejsce nie tylko na odpowiednie i niezbędne sprzęty kuchenne, ale również na przyjazną atmosferę! Nie bez kozery mówi się bowiem o tym, że jest to przestrzeń do spotkań, rozmów i wyznań. Poprzez żołądek zaspokajamy najróżniejsze nasze pragnienia, nie tylko te związane z głodem. Kuchnia powinna być więc pomieszczeniem nie tylko funkcjonalnym, ale równocześnie pełnym ciepła i dobrego klimatu. Szczegóły wykończenia są zwykle odzwierciedleniem naszych gustów i potrzeb. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się kuchnia nowoczesna kuchnia czarno-drewniana.

Tradycja vs nowoczesność – co lepiej wybrać?

Sposoby na wykończenie wnętrza domu czy mieszkania podlegają nieustannie zmieniającym się trendom. Wybór konkretnych rozwiązań zależeć będzie w dużej mierze od aktualnie panującej mody, gustu odbiorców, a także od bieżącej dostępności materiałów i produktów wyposażenia. Od zawsze ścierają się tu style nowoczesne z bardziej tradycyjnymi opcjami. Które lepiej wybrać do swojej kuchni?

Oczywiście jest to spór z rodzaju nierozstrzygalnych, ponieważ każde z rozwiązań ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Wśród nas znajdą się fani rustykalnych wnętrz, w których czują się oni najlepiej i mogą puścić w nich wodze swoich kuchennych fantazji. Bardzo dużo jest jednak również tych osób, którym zależy na osiągnięciu minimalistycznego efektu, który sprawia wrażenie większego ładu i poukładania. Na szczęście w ofercie producentów kuchni znajdziemy szeroką paletę możliwości dla obu stylistyk.

Nowoczesna kuchnia czarno-drewniana 

Wśród najnowszych trendów dotyczących wykończenia przestrzeni kuchennej dominuje na nowo drewno oraz klasyczne, eleganckie barwy. Takim ponadczasowym kolorem jest z pewnością czerń. W kuchni może ona stworzyć wyjątkowy klimat, tak popularny między innymi w stylowych restauracjach albo w hotelach.

Połączenie klasycznej czerni i drewna w jednej kuchennej przestrzeni to rozwiązanie bardzo nowoczesne i niezwykle klimatyczne. Jego zaletą jest przede wszystkim stworzenie wyjątkowej atmosfery we wnętrzu, którą można dodatkowo modyfikować w zależności od potrzeb. Ważne jest to, że czerń i drewno doskonale się ze sobą komponują. Co więcej, ze względu na ogrom możliwości, jeśli chodzi o sposób wykończenia drewna, przestrzeń z ich udziałem można zaaranżować na wiele różnych sposobów. Różne gatunki drewna nadadzą w pomieszczeniu inny efekt. Można także stosować różne kombinacje, na przykład drewniane fronty z czarnym blatem albo na odwrót i czarne fronty meblowe.

Kuchnia nowoczesna - kuchnia czarno drewniana

Finalna kompozycja połączenia drewna i czerni zależeć będzie od użytkowników, ich potrzeb oraz gustów. Jedno jest jednak pewne, duet ten otwiera przed nami morze możliwości aranżacyjnych. Do wyboru mamy nie tylko różne efekty wizualne, ale także potencjalnie uniwersalną przestrzeń, którą można modyfikować także poprzez użyte dodatki. Co więcej, oba elementy mają na tyle uniwersalny charakter, że nie narzucają przestrzeni ściśle określonego stylu. Dzięki temu można samodzielnie, za pomocą akcesoriów dekoracyjnych czy wyposażenia wnętrz nadać pożądany klimat. Można go tym samym sposobem w razie potrzeby zmienić. Połączenie drewna z czernią jest więc świetnym rozwiązaniem.

Oświetlenie w kuchni również ma znaczenie!

Aranżując przestrzeń w tonacjach czerni oraz drewna, nie wolno zapominać również o właściwym oświetleniu. Ponieważ kuchnia jest miejscem specyficznym, przede wszystkim przez swoje wyjątkowe funkcje, należy zapewnić w jej wnętrzu różne źródła światła.

Warto mieć świadomość, że jest to przestrzeń zarówno do spędzania wolnego czasu, jak i do gotowania. Dlatego właśnie, miejsca takie jak blat roboczy czy wyspa kuchenna muszą być odpowiednio oświetlone. Należy zadbać, aby miały one osobne lampy, skierowane w daną część pomieszczenia, aby ułatwić sobie pracę i zapewnić tym samym większą wygodę. Dodatkowo można umieścić w kuchni oświetlenie budujące klimat. Może to być mała lampka stojąca na parapecie albo gdzieś na blacie. Takie rozwiązania sprawią, że chwila z kubkiem herbaty wypitym w takim wnętrzu w zimowy wieczór będzie niezapomnianym przeżyciem.

Odpowiednie oświetlenie w kuchni czarno-drewnianej jest ważne również z tego względu, że taka stylistyka w dużym stopniu może zaciemniać pomieszczenie. Nawet jeśli w takim wnętrzu dysponujemy dużym oknem, nie zaszkodzi zadbać o dodatkowe oprawy oświetleniowe. Dzięki nim zbudujemy przytulny i ciepły klimat, a także zapewnimy sobie źródło światła, szczególnie istotne podczas chłodniejszych miesięcy, kiedy narzekamy na brak słońca.

Drewniane blaty w kuchni – o czym należy pamiętać?

Decydując się na drewniane blaty w kuchni, musimy pamiętać o ich odpowiedniej impregnacji i pielęgnacji. Tylko stosując systematyczne zabiegi konserwacyjne, zyskujemy pewność, że ich jakość nie zmieni się wraz z upływającym czasem. Zaraz po montażu należy powierzchnię roboczą (oraz tę, która będzie miała kontakt z wodą) pokryć olejem do blatów. Zapewni to większą trwałość, a także odporność na czynniki zewnętrzne. Wiadomo przecież, że tam, gdzie się gotuje, dominują często wysokie temperatury, jak również wilgoć. Aby wszystkie te elementy nie miały wpływu na wygląd powierzchni roboczej, należy systematycznie poddawać je konserwacji.

W Internecie oraz w sklepach specjalistycznych (na przykład w sklepach budowlanych) znajdziemy szeroki wybór środków do drewna. Należy przy tym zwrócić uwagę, aby były bezpieczne w kontakcie z żywnością. Blaty należy impregnować raz na rok lub zawsze wtedy, kiedy zauważymy ślady ingerencji niesprzyjających czynników, takich jak woda czy gorąca para. Dzięki temu nasza kuchnia na długo pozostanie elegancka i stylowa, a szlachetne drewno jeszcze przez długi czas będzie zdobić nasze wnętrze.

Share

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, służymy naszym doświadczeniem i dobrą radą

/* */ document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) { alert("OK"); document.getElementById("conversionScript").src="//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js"; }, false );