Płyta meblowa na ścianie w kuchni, salonie i pokoju

płyta meblowa

to bardzo uniwersalny materiał, którego zastosowanie tylko przy produkcji mebli przestało być już od dawna jedyną opcją. Obecnie płyta MDF laminowana pozwala na oryginalne aranżacje mieszkań, domów czy pomieszczeń biurowych. Warto się nimi zainteresować i wykorzystać ich duży potencjał, bo to bardzo modny i funkcjonalny dodatek. Teraz mamy nie tylko czy melaminowej, ale też fragmenty albo całe ściany z płyt, co bardzo podkreśla charakter wnętrza i nadaje mu przytulności. Czyni nasz dom miejscem idealnym do relaksu i odpoczynku.

W ostatnim czasie to absolutny hit. Pozwala łączyć wielość barw i tekstur, z ogromną funkcjonalnością. Nie wymaga malowania, ani w zasadzie żadnej innej obróbki poza momentem jej montażu. Zmienia wygląd pomieszczenia w kilka minut, pozostawiając je przytulnym i funkcjonalnym. Świetnie również sprawdzi się w miejscach narażonych na częste zabrudzenia. Taką płytę można w bardzo łatwy sposób utrzymać w czystości. Można wybrać dowolny kolor, ale świetnie też sprawdzą się płyty drewnopodobne, najczęściej używane w pomieszczeniach mieszkalnych. Przywodzą na myśl naturę i wolność. I dają rzeczywistą swobodę w projektowaniu wnętrz. Łatwo ukryć pod nimi wszelkie mankamenty ściany. W nowoczesnych pomieszczeniach też znalazły swoje zastosowanie.

, zarówno fornirowane, jak i laminowane MDF to dobry motyw przewodni w całym domu. Połączenie poszczególnych pomieszczeń jednym wzorem płyty pozwala na uzyskanie efektu jak z katalogu. Teraz jest to dostępne dla każdego. W bardzo łatwy i szybki sposób możesz zmienić każde wnętrze.  Jasne płyty będą powiększać przestrzeń, ciepłe odcienie czynić je przytulnym, a ciemne nadawać klasycznego wyglądu. W połączeniu z modnymi bielami i szarościami pozwolą na upiększenie każdego wnętrza.  Stanowią świetną bazę, którą później łatwo jest modyfikować wraz ze zmieniającymi się potrzebami mieszkańców.

Płyta meblowa na ścianę w kuchni

Z uwagi na łatwość pielęgnacji i utrzymania w czystości płyta meblowa świetnie sprawdzi się w każdej kuchni. Można traktować ją jako element dekoracyjny. Dobrze sprawdza się również jako ochrona ściany nad blatami roboczymi. Nadaje kuchni przytulny, naturalny wygląd, który ma kojący wpływ na użytkowników. Skomponowana z meblami pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni. Można połączyć blat i ścianę w spójną całość. Nadaje to wnętrzu lekkości, a przede wszystkim przytulności. Na szczególną uwagę pod tym względem zasługują . jesion czy fornir dębowy to bardzo naturalny materiał, który przywodzi na myśl odpoczynek i relaks w bliskości z przyrodą.

Takie wnętrze sprzyja wyciszeniu. Posiłki przygotowywane i jedzone w spokoju dają gwarancję dobrego samopoczucia w gronie najbliższych lub przyjaciół.

Płyta meblowa na ścianę w salonie

Najnowsze projekty salonów wykonywane przez profesjonalistów bardzo często wykorzystują płyty meblowe. Stanowią one nie tylko materiał do wykonania mebli na zamówienie. Przede wszystkim to wyjątkowy materiał dekoracyjny. Najważniejsza ściana w salonie bywa podkreślana właśnie płytą MDF laminowany. Może ona stanowić świetny łącznik optyczny między kuchnią a salonem, czyli najważniejszymi pomieszczeniami w domu. Ponadto ociepla wnętrze i nadaje mu przytulności oraz atmosfery spokoju.

Płyta drewnopodobna na ścianę to dobre tło dla telewizora lub obrazów. Stanowi też świetną oprawę kominkopodobnych konstrukcji, które nadają wnętrzu szczególnego charakteru. Pod płytą łatwo jest ukryć wszelkie instalacje elektryczne i kable, które przestają być zmorą wnętrz naszpikowanych elektroniką. To bardzo ważna funkcjonalność przy świetnym efekcie wizualnym. Wokół płyty można zainstalować listwy LED i uzyskać zupełnie niesamowite podkreślenie wnętrza – subtelne i jednocześnie wypełniające miękko przestrzeń w długie zimowe wieczory.

?

Jeśli nie wiesz, jak przymocować płytę meblową do ściany oczywiście zawsze możesz zlecić to fachowcom. Zaoszczędzisz kilka godzin, a do tego efekt będzie z pewnością znakomity.

Jeżeli jednak chcesz zrobić to samodzielnie, to możesz zacząć od ocenienia stanu ścian. Jeśli taka płyta meblowa będzie wisiała bez dodatkowego obciążenia, możesz zrobić to najprostszą metodą, czyli używając kleju montażowego. Jeśli jednak zamierzasz na płycie powiesić choćby telewizor w salonie to zdecydowanie lepiej poświęcić temu tematowi więcej uwagi.

Świetnie sprawdzi się drewniana konstrukcja przygotowana do każdej płyty osobno. Pozwoli ona przymocować stabilnie każdego rodzaju płytę na ścianę, niezależnie od jej stanu wyjściowego. Jednocześnie zapewni ona uzyskanie dystansu dowolnej grubości. Dzięki temu ukryjesz wszelkie kable i zamocujesz listwę LED. Twoje wnętrze zmieni się nie do poznania.

Dobre zamocowanie płyty na drewnianej konstrukcji wystarczy, aby na takim podkładzie powiesić nawet największy telewizor. Pamiętaj jednak o specjalnie dedykowanych dystansach między płytą a ścianą w miejscu, w którym będzie on przymocowany. Musisz przymocować go do ściany, więc pamiętaj o nich kupując odpowiednio długie elementy mocujące.

Nowoczesność, przytulność, dowolna aranżacja i podkreślenie każdego wnętrza to niewątpliwe zalety posiadania płyty meblowej na ścianie. Płyta ta sprawdzi się w każdym mieszkaniu i domu zarówno w kuchni, salonie, jak i w innym pomieszczeniu. Będzie je zdobić przez długi czas.

Share

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, służymy naszym doświadczeniem i dobrą radą

/* */ document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) { alert("OK"); document.getElementById("conversionScript").src="//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js"; }, false );