Połączenie drewna z metalem w meblach

Ślepe podążanie za trendami nie jest dobrym rozwiązaniem. O wiele lepiej być wiernym swoim gustom. Wtedy zawsze będziemy czuć się dobrze – zarówno z sobą samym, jak i we własnym domu. Co jednak zrobić, gdy promowane jest coś, co wręcz nie może się nie podobać? Oczywiście poddać się modzie. Tym bardziej, jeśli ta proponuje minimalistyczne, designerskie formy, których sława najpewniej szybko nie przeminie. A połączenie drewna z metalem w meblach jest ostatnimi czasy bardzo modne. Trend potwierdzają architekci, twórcy sztuki użytkowej oraz projektanci.

Co sprawiło, że takie właśnie zestawienie stało się popularne i pożądane? Na pewno wpływ miał na to fakt, że obydwa elementy są naturalne, a co za tym idzie – ponadczasowe i szlachetne. Moda na nie po prostu nie przemija. Poza tym ludzi już dawno przestało interesować to, co jednolite, klasyczne i przewidywalne. Dziś liczy się niepowtarzalna forma, łączenie z pozoru niepasujących do siebie elementów. Pewnie dlatego zestawienie drewna z metalem tak oddziałuje na wyobraźnię.

Połączenie drewna z metalem w meblach – w salonie, jadalni czy sypialni?

Połączenie drewna z metalem w meblach świetnie sprawdza się w salonie i jadalni. Widać to szczególnie na przykładzie stolików kawowych i masywnych stołów, przy których całą rodziną można zasiąść do posiłku. Drewniany blat z metalowymi nogami to nowoczesna koncepcja, którą podchwyciło już zresztą wiele meblarskich firm. Oferta tych najlepszych skupia się oczywiście na modelach wykonanych z wysokojakościowego drewna. Blaty są wówczas dość grube i proponowane w wielu rozmiarach. Takie zestawienie pasuje zarówno do klasycznych wnętrz, jak i tych nieco bardziej nowoczesnych. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że tego rodzaju meble najbardziej wpisują się w stylistykę industrialną. Wnętrza w tym stylu powstają w nawiązaniu do starych fabryk i poddaszy zaadaptowanych na mieszkania. Pomieszczenia w klasycznym lofcie pełne są więc metalowych szafek, stołów ze starego drewna, pozornie zniszczonych przedmiotów, żarówek wiszących na kablach i surowych ścian, na których widnieją odkryte cegły.

połączenie drewna z metalem w meblach

Powracając jednak do mebli bazujących na połączeniu drewna i metalu – sypialnia zdaje się kolejnym pomieszczeniem, w którym takie zestawienie świetnie będzie się prezentować. Jako że jest to miejsce, do którego wracamy po ciężkim dniu pracy czy szkoły, musi być ono dla nas komfortowe. A jak wiadomo, największy komfort zapewnia duże, wygodne łóżko. Na szczególną uwagę zasługuje w nim rama. Jeśli zdecydujemy się na wykonaną z metalu i drewna, możemy być pewni, że zyskamy mebel na lata. Poza tym będzie on pasował zarówno do romantycznego pomieszczenia, jak i urządzonego w nieco bardziej surowym stylu. To, co szczególnie przemawia na korzyść takiego wyboru, to fakt, że łóżko z drewnianymi i metalowymi elementami po czasie możemy też przemalować. Jeśli zmieni nam się wizja wnętrza mieszkania, a co za tym idzie sypialni – z łatwością wprowadzimy wówczas potrzebne zmiany.

W jaki styl połączenie drewna i metalu wpisuje się najlepiej?

Wśród drobnych elementów, które świetnie sprawdzają się w tym wydaniu, wymienić należy wieszaki, krzesła, podnóżki, stoliki nocne czy nawet wiszące półki. Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń w tej kwestii. Inspirując się połączeniem tych dwóch elementów, umeblować można zarówno sypialnię, salon, jadalnię, a nawet przedpokój. Bywa, że drewniane blaty i metalowe konstrukcje pod nimi montowane są w łazienkach. Skoro to tak popularne dziś rozwiązanie, pozostaje pytanie: w jakim stylu powinniśmy mieć urządzone mieszkanie, by połączenie drewna z metalem w meblach było efektowne?

Wyżej zostało już wspomniane, że zestawienie naturalnego drewna z metalem pasuje zarówno do stylu klasycznego, nowoczesnego, jak i industrialnego. Okazuje się jednak, że takie połączenie, to doskonały pomysł na stworzenie niebanalnego wnętrza także przy innych preferencjach. Niezależnie od tego, czy ktoś woli stylistykę miejskiego loftu, czy styl skandynawski ponadczasowość tych dwóch elementów na pewno sprawdzi się i w jego mieszkaniu. Przy wskazanych stylach, takie meble mogą być albo ciekawym kontrastem do całości, albo spoiwem kolejnych jego elementów.

Jeśli nadal masz jednak obawy, czy aby na pewno taki design pasuje do Twojego domu, możesz zacząć od małych zmian. Minimalistyczny stolik albo pojedyncze krzesło w tym wydaniu będą idealne. Gdy okaże się, że świetnie prezentują się w salonie czy sypialni, wówczas warto, abyś sięgnął po bardziej radykalnie posunięcia. A z pewnością tak właśnie będzie. Połączenie surowego metalu ze szlachetnością drewna sprawdza się bowiem zarówno we wnętrzach o stylu rustykalnym, klasycznym jak i nowoczesnym. Tak naprawdę meble wykonane z naturalnych surowców efektownie prezentują się we wszystkich wnętrzach. Na tym właśnie polega ich oryginalność i uniwersalność w jednym. Minimalista zachwyci się ich prostą formą, a spragniony nietypowych rozwiązań – ciekawym, rzucającym się w oczy designem.

Share

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, służymy naszym doświadczeniem i dobrą radą

/* */ document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) { alert("OK"); document.getElementById("conversionScript").src="//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js"; }, false );