Szafa na poddaszu – czyli jak zagospodarować skosy?

szafa na poddaszu

Poddasze jest wyjątkowym miejscem. Jest to idealna lokalizacja do obserwacji pięknego nieba. Ponadto, jest to bardzo romantyczne pomieszczenie, niestandardowe, nietypowe, a więc ogólnie rzecz biorąc niezwykłe. Jednakże trudne do zagospodarowania. Obecność skosów nie ułatwia sprawy, szczególnie jeżeli chodzi o rozmieszczenie szafy na poddaszu. Nie jest to jednak nie do wykonania. Im większe wyzwania, tym lepsza satysfakcja, gdy osiągnie się oczekiwany rezultat. Pokonanie niekomfortowych warunków konstrukcyjnych sprawi, że będziemy mogli odetchnąć i wreszcie oglądać pokazy spadających gwiazd czy taniec deszczu na szybie okna naszej małej alkowy.

Szafa na poddaszu – rozwiązanie dostosowane na wymiar

Obecność skosów przyczynia się do różnych problemów konstrukcyjnych. Dlatego też przy planowaniu szafy na poddaszu trzeba podejść do sprawy w sposób indywidualny. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie projektu na wymiar. W odniesieniu do gotowych mebli dostępnych w sklepie może pojawić się trudność z dopasowaniem komody, czy innego mebla do specyfiki danego wnętrza. Co więcej, w przypadku szafy na wymiar uda się zyskać wyrób, który doskonale będzie pasował do charakteru poddasza.

szafa na poddaszu

Jaka szafa najlepiej sprawdzi się do pomieszczenia na poddaszu?

Ciekawym rozwiązaniem dopasowanym do takiego rodzaju wnętrza będzie szafa z drzwiami przesuwnymi. Komponent ten nie zabiera przestrzeni, a ponadto zapewnia łatwy dostęp do rzeczy niezależnie od wysokości sufitu. Szafa przesuwna na poddaszu jest pomysłem na zagospodarowanie wąskiego korytarza. Ciekawym zabiegiem dekoracyjnym będzie wykorzystanie lustra. Co więcej, przyczynimy się do optycznego powiększenia pomieszczenia. Wskazane połączenie aranżacyjne będzie także doskonałe dla nowoczesnych wnętrz.

Natomiast obecność dużych nachyleń skosów zachęca do umieszczenia mebli ze standardowymi drzwiami uchylnymi. Dobrze sprawdzi się także regał mający otwarte półki. Ponadto warto zainwestować również w komodę wyposażoną w wysuwane szuflady.

Szafa na poddaszu musi być funkcjonalna i zapewniać komfort użytkowania

Przy planowaniu szafy na poddaszu musimy uwzględnić także aspekt związany z funkcjonalnością. Projekt mebla powinien pozwalać na wypełnienie wnęki bądź też zabudowę na całej długości ściany. Nie możemy przy tym zapominać o wygodnie korzystania z mebla. Znacznie ułatwimy sobie zadanie, gdy wysuniemy element delikatnie do przodu tam, gdzie skos jest wyższy. Takie działanie sprawi, że nasza szafa będzie bardziej praktyczna i funkcjonalna. Szafa na poddaszu powinna charakteryzować się także odpowiednią organizacją wewnątrz. Jest to niezbędne do zapewnienia sobie łatwego użytkowania. W dolnym obszarze szafy umieszczamy rzeczy, z których częściej korzystamy, natomiast najwyżej elementy sezonowe bądź takie, po które sięgamy sporadycznie.

Szafy do zabudowy na poddaszu powinny uwzględniać również drążki do powieszenia strojów. Pamiętajmy o ulokowaniu ich na właściwym poziomie, aby zapewniły one ochronę przed zniszczeniem ubrań. Wysoka szafa na poddaszu pozwala na zastosowanie praktycznego podejścia polegającego na umieszczeniu drążków jeden nad drugim. Dzięki temu mamy dodatkowe miejsce do trzymania ubrań wiszących. Warto, żeby szafy do zabudowy skosów uwzględniały praktyczne dodatki, na przykład wieszaki, stojaki na buty, szuflady z praktycznymi przegródkami. Dzięki temu mebel stanie się wspaniałą garderobą sprytnie wkomponowaną w wyjątkowe wnętrze.

Pomieszczenie ze skosami stanowi bardzo duże wyzwanie aranżacyjne, szczególnie jeżeli chodzi o ustawienie mebli. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem jest szafa wnękowa na poddaszu. Profesjonalne podejście pozwoli optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Dzięki temu nasza mała alkowa zyskuje nowy charakter, a my nareszcie możemy cieszyć się naszym pięknym zaciszem i rozkoszować się kubkiem gorącej czekolady!

Share

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, służymy naszym doświadczeniem i dobrą radą

/* */ document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) { alert("OK"); document.getElementById("conversionScript").src="//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js"; }, false );