Okleiny naturalne
Fornir Meranti

Dlaczego Fornir Meranti to doskonały wybór?
Fornir Meranti to wyjątkowy materiał, który łączy w sobie niepowtarzalne piękno z niezwykłą trwałością. Pochodzi z Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, gdzie kraje takie jak Malezja i Indonezja wyspecjalizowały się w jego pozyskiwaniu, czyniąc go pożądanym surowców w wielu krajach świata. Choć nie wyróżnia się jednolitym i wyrazistym usłojeniem, jej struktura z drobnymi cętkami potrafi zachwycić i zainspirować niejednego architekta. Niektórzy dostrzegają w nim pewne podobieństwo do forniru mahoń. Jego powierzchnia jest delikatnie połyskująca w słońcu, a jednocześnie cechuje się wysoką powtarzalnością nierównomiernego wzoru. W Azji drewno to najczęściej wykorzystuje się do produkcji drzwi, gdzie szczególnie doceniana jest jego wyjątkowa twardość. Jeśli chodzi o twardość drewna Meranti, warto podkreślić, że jest to jedno z najtwardszych gatunków drewna, o gęstości dochodzącej nawet do 1050 kg/m3. Stawia je w czołówce, tuż obok hebanu (fornir heban), którego gęstość wynosi około 1100 kg/m3. Dla porównania, gęstość większości gatunków dębu (fornir dębowy) oscyluje w granicach 620-700 kg/m3. Fornir Meranti to wszechstronny materiał o szerokim zastosowaniu. Doskonale nadaje się zarówno do produkcji drzwi i mebli, jak i do tworzenia wysokiej jakości płyt fornirowanych, których fornir cechuje się wyjątkową odpornością na uszkodzenia.
Propozycja nośników dla: Okleina Meranti
- Płyta MDF fornirowana
- Płyta wiórowa fornirowana
- Płyta MDF nacinana fornirowana
- Płyta stolarska fornirowana
- Płyta HDF fornirowana
- Sklejka fornirowana
- Płyta HWH fornirowana
- Płyta EKO fornirowana
Kliknij i sprawdź również:
Dostępne grubości fornirów:
- 0,6 mm
- 6 mm
Sposoby łączenia forniru

Łączenie książkowe

Łączenie „w deskę”

MIXT Flader

MIXT Pasiak

MIXT Natura
Klasyfikacja forniru
Do tej grupy kwalifikujemy najbardziej jednorodne i powtarzalne strukturalnie jak i kolorystycznie liście forniru, aby zapewnić perfekcyjny efekt na całej powierzchni płyty.
Najbardziej uniwersalna grupa komponowana dla uwydatnienia najbardziej charakterystycznych cech drewna. Układ dobrze oddaje strukturę lecz nie gwarantuje uzyskania dużych sekwencji z zachowaniem ciągłości wzoru.
Ta grupa cechuje się największą różnorodnością struktur i odcieni forniru, bez zapewnienia powtarzalności. Te cechy są rekompensowane przystępną ceną gotowego produktu.