Oklejanie krawędzi płyt

Oklejanie krawędzi płyt to kluczowy proces w produkcji mebli i elementów wykończeniowych, który znacząco wpływa na ich estetykę. Technika ta polega na nanoszeniu obrzeży na krawędzie naszych płyt fornirowanych, co zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, a także nadaje elegancki wygląd. Nasze obrzeża oraz precyzja ich oklejenia, na której nam zależy, są dla nas priorytetem. Dlatego nasz park maszynowy, który stale rozbudowujemy wzbogaciliśmy o niezawodne okleiniarki marki Homag EDGETEQ S-380 ze stacją do podgrzewania kleju XES 200, które cechują się szybkością pracy i niezawodnością. Na potrzeby naszych klientów, oferujemy usługi brzegowania krawędzi płyt, które można wykonać w naszym zakładzie produkcyjnym w Wielgolesie.

Główne walory techniczne okleiniarki to:

  • Elastyczny system aplikacji kleju umożliwiający łatwą zmianę rodzaju kleju;
  • Wielofunkcyjne frezowanie kształtowe do zaokrąglania narożników i usuwania nadmiaru materiału;
  • Wielostopniowa technologia umożliwiająca łatwą regulację przy zmieniających się materiałach;
  • AirTec – agregat do efektywnego i bezszwowego łączenia;
  • Kompleksowa automatyzacja maszyny zapewniająca wyjątkową elastyczność i łatwą regulację.

Dane techniczne:

  • Grubość przedmiotu obrabianego: 8-60 mm
  • Grubość obrzeża strips / solid strips: 0,4-12 mm
  • Grubość obrzeża coils: 0,3-3 mm

Okleiniarka do profesjonalnego użycia

Okleiniarka to niezbędne narzędzie do wykonania solidnej jakości mebli i jest to nieodzowny element w każdym większym zakładzie stolarskim. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy stolarz lub mały zakład może sobie pozwolić na takie urządzenie. Dlatego, aby sprostać oczekiwaniom mniejszych, lokalnych stolarzy oraz pasjonatów meblarstwa, oferujemy profesjonalne usługi oklejania krawędzi z wykorzystaniem zaawansowanej okleiniarki marki Homag EDGETEQ S-380 (2024). Co przyczynia się do większej wydajności i krótszych terminów zamówień.

Okleiniarka do płyt meblowych, fornirowanych: Klucz do perfekcji w stolarstwie

Okleiniarka do płyt meblowych, fornirowanych to urządzenie, które zapewnia wyjątkową precyzję oraz trwałość wykończenia. Dzięki nowoczesnej technologii, możliwe jest szybkie, powtarzalne i efektowne oklejanie krawędzi, co znacząco podnosi jakość wytwarzanych produktów. Wysoka wydajność i niezawodność tej maszyny sprawiają, że jest niezastąpiona w przypadku tworzenia mebli pod indywidualne zamówienie.

Dowiedz się więcej o fornirach z naszego bloga

Stale rozbudowujemy nasz park maszynowy – przekonaj się sam.

Przejdź do bloga

Podaj swój numer – oddzwonimy

Chcesz się skontaktować? Podaj nam swój numer telefonu, my oddzwonimy do Ciebie jak najszybciej z aktualną ofertą.