Techniki cięcia i łączenia fornirów

Poznaj nasze techniki obróbki drewna

Forniry możemy sklasyfikować w zależności od ich właściwości. Jest to klasyfikacja oparta na wizualnej ocenie forniru na podstawie naturalnych cech drewna, takich jak symetryczna lub zrównoważona struktura, ton forniru, jego jednolitość czy barwę.

Techniki cięcia fornirów

SKRAWANIE PŁASKIE

Dzięki tej technice uzyskany zostanie rysunek forniru; flader oraz półflader. Podczas skrawania płaskiego możliwe jest również uzyskanie forniru o rysunku fryzy (pasiak) czyli o równoległych, prostych słojach.

SKRAWANIE MIMOŚRODOWE

Taka technika jest niezwykle pożądana w nowoczesnych okleiniarkach, ze względu na swoją uniwersalność, szybkość i wydajność. Poza tym wśród korzyści płynących ze skrawania mimośrodowego należy wymienić uzyskiwanie szerszego forniru oraz redukcję forniru błyszczowego.


Sposoby łączenia fornirów

Łączenie książkowe

Łączenie „w deskę”

Łączenie odwrócone

MIXT Flader

MIXT Pasiak

MIXT Natura


Klasyfikacja wizualna

ZPERFECT | A+

Do tej grupy kwalifikujemy najbardziej jednorodne i powtarzalne strukturalnie jak i kolorystycznie liście forniru, aby zapewnić perfekcyjny efekt na całej powierzchni płyty.

ZOPTIMUM | A

Najbardziej uniwersalna grupa komponowana dla uwydatnienia najbardziej charakterystycznych cech drewna. Układ dobrze oddaje strukturę lecz nie gwarantuje uzyskania dużych sekwencji z zachowaniem ciągłości wzoru.

ZNATURA | B+

Ta grupa cechuje się największą różnorodnością struktur i odcieni forniru, bez zapewnienia powtarzalności. Te cechy są rekompensowane przystępną ceną gotowego produktu.

Podaj swój numer – oddzwonimy

Chcesz się skontaktować? Podaj nam swój numer telefonu, my oddzwonimy do Ciebie jak najszybciej z aktualną ofertą.