Okleiny naturalne
Fornir Okume

Dlaczego fornir Gabon / Okume to doskonały wybór?
Fornir Okume znany też jako okleina Gabon choć nie należy do najpopularniejszych, potrafi zachwycić swoją urodą. Nazwa Okume, w wolnym tłumaczeniu, oznacza „afrykańskie drzewo” i rzeczywiście pochodzi z tego kontynentu. Wśród krajów afrykańskich, które wyspecjalizowały się w produkcji i obróbce tego drewna, wyróżniają się Kamerun Południowy, Gwinea Równikowa, Kongo oraz Gabon. To właśnie od Gabonu Okume zyskało swoją drugą, popularną nazwę – fornir Gabon. Charakteryzuje się ciepłą, jasnobrązową barwą oraz wzdłużnymi wzorami, które nadają mu estetyczny wygląd. Okleina Okume, to materiał łatwy w obróbce i malowaniu, a jednocześnie ekonomiczny. Warto wspomnieć, że stolarze lubią pracować z tym drewnem, ponieważ jest łatwe i szybkie w obróbce. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom Gabon to wszechstronny i praktyczny materiał, idealny do wielu zastosowań. W Afryce drewno Okume jest powszechnie wykorzystywane do produkcji mebli ze względu na swoją lekkość i przystępną cenę. W Europie fornir znajduje szerokie zastosowanie, szczególnie w produkcji płyt fornirowanych. Dzięki swoim właściwościom stanowi doskonały materiał do aranżacji zarówno małych, jak i dużych wnętrz, oferując estetykę i funkcjonalność w konkurencyjnych cenach.
Propozycja nośników dla: Okleina Okume/Gabon
- Płyta MDF fornirowana
- Płyta wiórowa fornirowana
- Płyta MDF nacinana fornirowana
- Płyta stolarska fornirowana
- Płyta HDF fornirowana
- Sklejka fornirowana
- Płyta HWH fornirowana
- Płyta EKO fornirowana
Kliknij i sprawdź również:
Dostępne grubości fornirów:
- 0,6 mm
- 6 mm
Sposoby łączenia forniru

Łączenie książkowe

Łączenie „w deskę”

MIXT Flader

MIXT Pasiak

MIXT Natura
Klasyfikacja forniru
Najbardziej uniwersalna grupa komponowana dla uwydatnienia najbardziej charakterystycznych cech drewna. Układ dobrze oddaje strukturę lecz nie gwarantuje uzyskania dużych sekwencji z zachowaniem ciągłości wzoru.
Ta grupa cechuje się największą różnorodnością struktur i odcieni forniru, bez zapewnienia powtarzalności. Te cechy są rekompensowane przystępną ceną gotowego produktu.