Od lat produkujemy najwyższej klasy płyty fornirowane, bazując na sprawdzonych nośnikach. Posiadamy paletę rodzajów i gatunków płyt, która sprosta nawet najbardziej wyrafinowanym potrzebom. Wykorzystanie naturalnego forniru drewnianego nadaje naszym płytom unikalny, elegancki i naturalny wygląd, co sprawia, że są one bardzo popularne zarówno w aranżacji wnętrz mieszkalnych, jak i komercyjnych. Oferujemy konkurencyjne ceny, a nasze płyty fornirowane cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów w kraju i za granicą.
Płyta fornirowana to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących eleganckich, trwałych i naturalnych materiałów do produkcji mebli lub wykończenia ścian. W informacjach zawartych poniżej przybliżymy temat, czym dokładnie jest fornirowanie, jakie płyty fornirowane są dostępne na rynku, oraz jakie korzyści płyną z ich użycia. Dowiesz się również, jaką wartość mają płyty fornirowane z forniru naturalnego lub modyfikowanego oraz jaką mnogość okleiny można otrzymać w ramach naszej oferty. Poniższe informację będą cenne dla każdego, kto chce wzbogacić swoje wnętrze o naturalne materiały, które oferują zarówno piękny wygląd, estetykę, jak i trwałość.
Płyta fornirowana to płyta drewnopochodna pokryta cienką warstwą naturalnego drewna, zwanej fornirem lub okleiną. Dostępne są różne grubości, takie jak 0.6 mm, 1 mm, 1.5 mm, 2.5 mm, 3 mm, 6 mm. Istnieje także obłóg, który również posiadamy w ofercie na indywidualne zapytanie i różni się on od forniru przede wszystkim większą grubością i zazwyczaj pełni rolę dekoracyjną. Fornir może być produkowany z różnych rodzajów drewna, takich jak dąb, orzech, jesion czy buk, które są najpopularniejszymi okleinami. Ponadto dostępne są również egzotyczne forniry, a do najpopularniejszych należą: palisander, heban oraz eukaliptus, które wszystkie można znaleźć w naszej ofercie. Istnieje znacznie więcej rodzajów forniru a ich mnogość możesz zobaczyć w podkategorii:
Fornirowanie płyt polega na naklejeniu cienkiej warstwy na nośnik który najczęściej jest płytą wiórową lub MDF również w wersjach trudnopalnych czy wodoodpornych. Cała procedura wytwarzania płyt fornirowanych, jest złożona i wymaga zaawansowanego procesu produkcyjnego, który rozpoczyna się od wyboru oklein przez klienta. Następnie okleiny są łączone w duże arkusze, a także podklejana fizeliną, która zapewnia trwałość i elastyczność forniru. Następnym etapem jest umieszczenie arkusza okleiny na nośniku oraz jego trwałe wklejenie przy pomocy wysokiej temperatury, ekologicznego kleju i prasy o dużej sile nacisku co w rezultacie prowadzi do związania forniru z podłożem i uzyskania gotowej płyty fornirowanej. W wyniku tego procesu płyta fornirowana zyskuje zarówno wytrzymałość, jak i piękny wygląd przypominający naturalne lite drewno, co czyni ją popularnym wyborem w przemyśle meblowym oraz wykończenia wnętrz.
Nieporównywalnym walorem płyty fornirowanej jest jej wszechstronność oraz elastyczność, szczególnie mowa tu o płytach MDF nacinanych, które dzięki swojej elastyczności doskonale dopasowuje się do kształtów giętych, otwierając wiele możliwości w projektowaniu i produkcji mebli. Nacinany nośnik jest także wysoce kompatybilny z innymi materiałami giętymi, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych konstrukcji – można je łatwo dopasować do różnych kształtów architektonicznych i rozmiarów mebli, co daje duże możliwości projektowe i wykracza poza standardy. Ponadto, cena płyt fornirowanych jest znacznie niższa niż drewna litego a efekt wizualny jest bardzo podobny, co sprawia, że są one rozwiązaniem bardziej przystępnym cenowo, a jednocześnie równie eleganckim.
W procesie fornirowania płyt stosuje się różne rodzaje drewna, które charakteryzują się odmiennym wyglądem i właściwościami wszystko w zależności czego oczekuje klient. Wśród najczęściej wybieranych gatunków drewna od lat wyróżnia się dąb, jesion, orzech czy buk. Każdy z tych gatunków ma unikalne cechy estetyczne i strukturalne, które potrafią nadają meblom lub całym przestrzeniom charakteru. Dąb jest jednym z najczęściej wybieranych gatunków drewna, ze względu na swoją trwałość, naturalny wygląd, dostępność i szeroką paletę wzorów i kolorów tj.:
Istnieje wiele różnych gatunków dębów, co można odkryć, odwiedzając naszą stronę poświęconą fornirom dębowym. Jesion natomiast ma jaśniejszy kolor i wyraźniejszą strukturę, co czyni go idealnym do nowoczesnych wnętrz. Orzech jest ceniony za ciemny kolor i elegancki wygląd, natomiast buk jest wybierany ze względu na swoją gładką strukturę i delikatniejszy odcień. Do najdroższych, a jednocześnie najtwardszych rodzajów drewna należą hebanowce, czyli forniry z odmian hebanu tj. Fornir Heban Makassar czy Fornir Heban Ammara.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Chcesz się skontaktować? Skorzystaj z formularza kontaktowego, bądź skontaktuj się bezpośrednio z odpowiednim działem.
Przejdź do kontaktuNie posiadasz konta architekta? Zarejstruj się