Sklejka

Każdy rodzaj sklejki, możemy okleić dowolną OKLEINĄ dostępną na naszej stronie.

Cechy charakterystyczne SKLEJKI:
SKLEJKA jest to materiał kompozytowy sklejony z krzyżujących się cienkich warstw drewna. Zwykle składa się z nieparzystej ilości warstw. Sklejki wytwarza się z różnych gatunków drewna. Najczęściej z brzozy, olchy, sosny, rzadziej z buku lub z drzew egzotycznych. Wewnętrzne warstwy sklejki często są z innego, tańszego gatunku niż zewnętrzne.
Sklejka iglasta:
z obłogami (warstwami zewnętrznymi) z forniru sosnowego lub świerkowego. Warstwy wewnętrzne w zależności od typu sklejki stanowią forniry iglaste, liściaste (lub oba rodzaje) symetrycznie ułożone w stosunku do warstwy środkowej. Zastosowanie: budownictwo, wykończenie wnętrz, meblarstwo, przemysł opakowań, szkutnictwo, produkcja galanterii dzrewnej.
Sklejka liściasta:

z obłogami (warstwy zewnętrzne) z forniru brzozowego, olchowego, bukowego. Warstwy wewnętrzne mogą być z fornirów z drewna liściastego lub iglastego. Zastosowanie: budownictwo, meblarstwo, przemysł opakowań, szkutnictwo, produkacja galanterii drzewnej.
Sklejka elastyczna

 

Oferujemy sklejkę elastyczną do gięcia w grubości 3, 5, 8 mm.
Wymiar arkuszy : 2440 x 1220 mm i 1220 x 2440 mm
Doskonały materiał do gięcia, mający zastosowanie począwszy od przemysłu meblarskiego, projektantów wnętrz poprzez producentów jachtów i łodzi a skończywszy na producentach ekologicznych zabawek. Jest materiałem, który poprzez swe własności potrafi zastąpić dotychczas stosowane materiały o właściwościach elastycznych np. nacinany MDF.
Łatwo osiągalne kształty okrągłe i owalne.
Sklejka elastyczna superform zwiększa efektywność oraz oszczędności, ponieważ pozwala na szybką i łatwą jej obróbkę. Po ostatecznym unieruchomieniu zachowuje dużą sztywność. Praktycznie można nadawać jej dowolnie zaprojektowany kształt, sklejka SUPERFORM może służyć również jako „narzędzie” do wykonywania matryc wklęsłych i wypukłych. Łatwość z jaką można ją wyginać ręcznie stwarza dodatkowe korzyści dla producentów mebli oraz wykonawców elementów meblowych; kształty okrągłe i owalne można uzyskać bez stosowania specjalnych maszyn i robocizny jak w przypadku tradycyjnego gięcia sklejki na gorąco oraz jest doskonałym materiałem służącym do aranżacji wnętrz, ze względu na swój niewielki ciężar i łatwość obróbki doskonale nadaje się do obłych konstrukcji sufitów, ścian lub filarów.
Sklejka wodoodporna:

Ze względu na rodzaj zastosowanego w produkcji kleju wyróżnia się sklejki suchotrwałe i wodoodporne. Wodoodporność dotyczy tylko kleju, a nie całej sklejki, która jako produkt drewniany nie jest odporna na wodę.
Sklejka antypoślizgowa:

 

znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle transportowym. Powierzchnia sklejki pokryta jest filmem fenolowym z odciśniętym wzorem antypoślizgowym.
Ze względu na sposób pokrycia wyróżnia się sklejki:
  • dwustronnie gładkie (sklejki szalunkowe)
  • sklejki z odciskiem siatki jednostronnie (antyposlizgowa)
  • sklejki z odciskiem siatki dwustronnie(antyposlizgowa)
DOSTĘPNE GRUBOŚCI SKLEJEK:
4 mm – 2500 x 1250 mm
6 mm – 2500 x 1250 mm
8 mm – 2500 x 1250 mm
10 mm – 2500 x 1250 mm
12 mm – 2500 x 1250 mm
15 mm – 2500 x 1250 mm
18 mm – 2500 x 1250 mm
21 mm – 2500 x 1250 mm
24 mm – 2500 x 1250 mm
27 mm – 2500 x 1250 mm
30 mm – 2500 x 1250 mm
/* */ document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) { alert("OK"); document.getElementById("conversionScript").src="//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js"; }, false );